
Amikor túl vagy az alkotómunkán, és végre elkészültél a weboldaladdal, szembesülsz azzal, hogy ideje domainnevet választanod, e-mailcímet beállítanod, végül pedig publikálnod a honlapod. Megnyugtatunk: immár csak néhány perc választ el attól, hogy a potenciális ügyfeleid is láthassák a weboldalad.
Megálmodtad, kigondoltad, megtervezted, megcsináltad – és végre élveznéd a gyümölcsét, vagyis a vevőket. Nem húzzuk az időt; kb. 10 percen belül megteheted ezt is.
Domainnév-választás
A megfelelő domain kiválasztásáról, a szempontokról és a buktatókról már írtunk egy cikket; érdemes átböngészni, nem véletlen, hogy az egyik legnépszerűbb bejegyzésünk. A domainneved ugyanis a virtuális névjegykártyád, vagyis a honlapod egyik legfontosabb pontja.
Egyszerűnek kell lennie, hogy bárki könnyen megjegyezhesse. Ne legyen benne helyesírási buktató, hogy senki nem téveszthesse el. Lehessen összekapcsolni veled, hogy ha csak a foglalkozásod jut eszükbe, akkor is megtaláljanak.
Hogyan és hogyan ne…
A domainnévválasztás egyszerűnek tűnik – de azért számolj el tízig, mielőtt kibukik belőled az első gondolat. Amint írtuk korábban, az esélyt sem szabad megadni, hogy elfelejtsék weblapod címét. Legyen benne valami, ami az ismertetőjegyed: a neved, a foglalkozásod, a városod, esetleg az, ami mindenkinek eszébe jut rólad. Például, hogy építkezési vállalkozóként az összes ügyfeled építkezése stresszmentes. Ha így van, legyen a domain stresszmentesepitkezes.
A domainnévben ne legyen: szám, aláhúzás, kötőjel és más különleges karakter. Csak a magad dolgát nehezíted meg. Képzeld magad annak a helyébe, aki találkozott veled egy barkácsboltban, és te megmondtad neki a honlapod címét, amelyben szám van. Vajon emlékezni fog, hogy furoszarak85.hu vagy furoszarak95.hu volt a cím? Nem.
Pro tipp
Foglald le az ékezetes változatot is. Kevéssé ismert, de ma már ez is lehetséges. Könnyítsd meg a saját és honlaplátogatóid dolgát. Akad olyan cégnév, honlapcím, amelyben bizony vannak ékezetek. Ahogy írtuk:
Mennyivel egyszerűbb azt mondani ügyfelednek, hogy írja csak be ékezetekkel: www.pöttyösékszer.hu.
Új domain vagy meglévő áthozatala – mindegyik jó
Ha korábban még nem volt honlapod és ahhoz tartozó domained, akkor a Wezzpage honlapszerkesztő felületén bármikor regisztrálhatsz egyet. Ha a weboldalszerkesztőben a Beállítások pontra kattintasz, válaszd baloldalon a Domain címek, végül az Új domain regisztrálása opciót. A felugró ablakba írd be a kívánt címet, csekkold le, hogy szabad-e még, és végül regisztráld.
Ha sikerült kiválasztani a neked megfelelő (és szabad) domain címet, akkor már csak a számlázási adataidat kell megadnod, és készen is vagy.
Ha pedig már van saját címed, a felugró ablakban add meg, majd a következő ablak tartalmát egyszerűen küldd el a domain-szolgáltatódnak.
Amit még érdemes tudnod: a Wezzpage weboldalszerkesztő Medium és Pro 180 és 360 napos csomagjaihoz automatikusan jár egy .hu-s domain. Ezt a csomagod aktiválása után az „ajándék domain felhasználása” gombbal tudod beváltani. Ahogy az új domainnél, a felugró ablakba csupán be kell írnod a kívánt címet, és látod is, hogy szabad-e még.
E-mailcím-beállítás
Alapelv: ha profi vagy, vállalkozóként ne használj gmail-es vagy más, hasonló e-mailcímet. Ezzel ugyanis komolytalannak fogsz tűnni a vásárlóid szemében. Gondolj bele: te komolyan vennél valakit, aki szobafesto88 [kukac] gmail.com címet ad meg?
Ennek szellemében a Wezzpage honlapkészítő felületén is csak saját domaincímes e-mailcímet tudsz regisztrálni.
Ha szeretnél e-mailcímet megadni a honlapodhoz, immár lehetőséged van erre a Medium és Pro csomagokban. Az e-mail funkciót a Beállítások menüpontban találod. Az "E-mail cím létrehozása" gombra kattintva tudod létrehozni a postafiókokat.
Amikor ezt beállítottad, láthatóvá válnak a létrehozott e-mail címek, valamint alul egy csíkon a tárhelyed foglaltsága. A későbbiekben bármikor lehetőséged van jelszót változtatni és e-mailcímet törölni.
Az e-mailcím-beállítással kapcsolatban további részleteket találsz Helpcenterünkben, ahol abban is segítünk, mit kell tenned, ha Androidhoz, Apple Mailhez vagy más eszközhöz és rendszerhez szeretnéd beállítani a címet.
Dobpergés… és publikálás
S ha mindez volt, ahogy írva – legalábbis József Attila szerint –, már csak egy dolgod van.
Megnyomni a zöld színű, publikálás gombot az oldal tetején.
Illetve pontosítunk. Az utolsó feladatod: hátradőlni, és kiélvezni, hogy immár bárki megnézheti a honlapod.
Ez a cikk a „Gondolattól a bevételszerző honlapig” cikksorozatunk 8. része. Az előző részekben szó volt arról, hogy:
- miért van szükséged honlapra - és mi köze ehhez Hérodotosznak
- milyen célokat fog kiszolgálni a honlapod
- hogyan építsd fel a weboldalad
- milyen tartalommal töltsd fel a weboldalad
- hogyan kell jó képet választani és azt okosan szerkeszteni
- színes, szélesvásznú álomhonlap - hogyan válassz designt
- milyen tartalmi modult mihez használj a felhasználók elégedettsége érdekében
Ha szeretnéd kipróbálni a Wezzpage egyszerű honlapkészítőjét, itt megteheted.
Ha pedig akár a domainnévválasztással, akár az e-mailcím-beállítással kapcsolatban kérdésed van, írj nekünk az info [kukac] wezzpage.hu e-mailcímre, vagy vedd fel velünk a kapcsolatot a chatablak segítségével!
- Felnőttlegó a felhasználói élményért! August 31, 2016Nem annyira piszkos munkák: a domain, az e-mailcím és a többiek September 09, 2016
- Hogyan készítsd el 9 egyszerű lépésben, fél órán belül a saját weboldalad? September 18, 20163 remek módszer, amellyel növelheted weboldalad hatékonyságát September 28, 2016
- Így készíts jól működő kapcsolati aloldalt October 05, 2016